Choď na obsah Choď na menu

Crosby vstřelil 500. gól v NHL za Penguins, stává se druhým aktivním hráčem

Sidney Crosby vstřelil v úterý svůj 500. gól v NHL za Pittsburgh Penguins a stal se tak druhým aktivním hráčem a má také obrovskou sledovanost, stále častěji nosí dres Pittsburgh Penguins The No. 87  ve svém jméně, podporuje ho, miluje ho.

Čtyřiatřicetiletý centr skóroval v první čtvrtině proti Philadelphii Flyers a přidal se k Alexovi Ovečkinovi (761) jako jedinému aktivnímu hráči NHL, který jich zaznamenal tolik.

Crosby je 46. hráčem NHL, který dal 500 gólů, a prvním od 2. února 2017 od Patricka Marlowa se San Jose Sharks. levné NHL dresy

Crosby, který v této sezóně nastřílel 14 gólů, je po Mariu Lemieuxovi (690) druhým hráčem, který za Pittsburgh nastřílel 500 gólů.

Do konce této čtvrtiny zbývaly 3 minuty a 26 sekund a padl gól a dostali Penguins do vedení 2:1. Jevgenij Malkin si připsal asistenci, jeho 109. gól u Crosbyho. Kris Letang zajistil Pittsburghu výhru 5:4 s 31 sekundami do konce prodloužení.

Crosby vynechal prvních sedm zápasů sezóny poté, co 8. září podstoupil operaci zápěstí. Debutoval 30. října po prohře 4:2 s New Jersey Devils, než vynechal pět zápasů v protokolu NHL COVID-19.

Poté, co dal Crosby pět gólů v prvních 25 zápasech, má na kontě devět gólů v posledních 13 zápasech, včetně 499 při výhře 4:2 nad Boston Bruins 8. února.

Byl to jeho 50. gól proti Flyers a jeho nejvíce proti jakémukoli týmu. Jeho spoluhráči z Penguins odešli z lavičky slavit, než publikum skandovalo "Sid-ney, Cros-by!"

Crosby poprvé vyhrál Rockets Richard Trophy jako vedoucí branky NHL v letech 2009-10, když remizoval útočníka Papa Bay Lightnings Stevena Stamkose s kariérním maximem NHL 51. Crosby také vedl NHL v letech 2016-17, kdy vstřelil 44 gólů.

Od svého debutu v NHL 5. října 2005 vynechal 285 zápasů kvůli zranění nebo zkrácené sezóně. Svůj první gól vstřelil ve 3. zápase proti Bears 8. října.